Bizimle iletişime geçin

Kategorisiz

BU VATAN BİZİM

Yayınlanan

üzerinde

#Bişekilde ; Yanan Ateş Kapına Geldiğinde Bir Elinde Çocugun Bir Elinde Servetin Olarak Alabileceğin Taşıyabilecegin Valizinle Gidebilecegin Ülke Aramadan Vatanına,Bayragına İzzet,Şeref ve Namusuna Şimdidenden Sahip Çık.

 

Yoksa bu işin telafisi yok…!

 

Oğlum kızım okusun iyi iş makam mevkii sahibi olsun diye hepimiz heves ve arzumuz mutlaka olur olmuşturda….!

 

Unuttuğumuz benliğini,ruhunu özünü imanını örf ve adetini Cihat Aşkını kaybederse….!

 

Okur büyük adam olur kızımız dudagını şişirir oğlumuz kulagına küpe takarsa bayramda kurban kesmek ne demek tatile gideyim.düşüncesine haiz olursa yani bizim yavrumuzun kızdıgımız gavurdan ne farkı olur…!

 

Yaşlanınca bizi huzur evine atar orada huzuru bulursan helal olsun

 

İsrail Kapıya dayanınca asla savunmaz.Anında terk eder bırakır gider…!

 

Gazze’de 10 binlerce kadın kız namusumuz gitti diye intihar ediyor onun için HAMAS dünyanın en agır bombardumanına direniyor….İşte biz buna Cihat Aşkı Çanakkale ruhu diyoruz…!

 

Mutlaka özümüze fabrika ayarlarımıza dönmeliyiz.

 

Ateş kapıya gelmeden biz kendimize gelmeliyiz…!

 

#VakitDİRİLİŞVakti….

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategorisiz

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

#Bişekilde ; ÇANKIRI GÜNDEMİ nın En Önemli Konusu Tabiki Hastane….!

 

Tabiki. Son yıllarda neler yapıldıysa tamamı Ak Parti’nin eseridir.Onun için YAPARSA

#AkParti YAPAR denecek kadar denmesinin sebebi bundandır.

Kim ne derse desin bu dûneme kadar Yanlış Zihniyetler yüzünden biri yapmaya çalışırken birileri hep bozmuş ve ÇANKIRLI layık olduğu hizmetleri alamamıştır.

 

Bunun içinde hep kan kaybetmiştir.

 

Şartlar okadar agır olmasına rağmen artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak daha çok hizmet alacaktır…

 

TOKİ, Yapraklı yolundaki inşaatı bitme aşamasında,Aşagı Pelitözü 465 konut kule vinçleri şantiyesi derken büyük bir hızla çalışmalarına başladı.,.

 

Tabiki Hastanemiz Eğitim Araştırma Hastanesi olacak teşekkür edelim teşvik edelim.Ki..daha çok hızlansın.

 

Merkez Tuz Treniyle Turizmde küçümsenmeyen Tarihi dokusu ve Tuz Mağarasıyla geleceğe gururla bakmamızı sağlayacak…

 

Yani Gerek Yerelde Hakkı Başkan ve Genelde Millet Vekillerimiz İl Başkanlarımızın uyumuyla çok daha güzel hizmetlere imza atacaklar ne YAPARSA #Cumhurİttifakı YAPAR kısacası Birlikte Rahmet Ayrılıkta Azap Vardır.Deyip. Birlik ruhuyla daha fazla hizmet alalım.

 

#VakitBİRLİKVakti…

Okumaya Devam Et

Kategorisiz

ESKİMEYEN DOSTLUKLAR

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

#Bişekilde ; Bizim Mahallemiz Alibey dır.Uzunyol Caddesi Evimizde 42 numaradır….

 

Hemen hemen tüm evlerimizde Avlu avluda Kümesler kiminde tavuk,çoluk,badı derken Avluda ambar,Odunlukta katarınan odu şeker çuvalınan alınır kilo ile almak ayıptı…

 

Dut pekmezi süt balı,kapının önünde asma tülbent gibi sarma,üzümden pekmez,hamurlar kesilir ekonomik durumuna göre bir kaç erkeçten etlikler yapılır sızgıçlar kavurmalar,tarhanalar dökülür salçalar kaynatılır,dut kurusu elma kurusu,herkesin kırkevlerde veya feslikanda bahçesi olur güz gelince dalından koparılan zedesiz elma ayva ve armut altlarına şamanlar la kasalara konur damlarda muhafaza edilirdi…

 

Yazma çöregi,cızlama,höşmerim,pıhtı,yumurta tatlısı bamya bahçeden çıtır çıtır salatalık,domates biber gelir horozlar en azı 3 kilo bazan 5 kilo bile olduğu olur kanadı ve boynundan bamya bagrından pilav budundan patatesli göveç çoluk çocuk hiç hasta olmaz herkes bir tabaktan deyil tek çanaktan yerdi.

 

Birimize kömürmü,odunmu geldi bir saatde tamam kömürlüğe girmiş serinlemek içinde kızılcık ekşisi içilirdi…

 

Mutlaka Yaran ocakları yakılır edep ve ahi yaran kültürü alınırdı hazırlıkları tam bir ay sürerdi.

 

Yaz geldimi tüm çocuklar Camiye Kuran kursuna gider gitmeyen utanırdı bizim mahallemizden yabancı bir erkek iki kerre geçemez kızlarımıza yan gözle bakamaz genelde evlilikler görücü usulüyle olurdü bir dügün bir hafta sürer kına güvey gezdirmesi su deposunda başdan alma yani her adetimiz orjinal edep ve ahlak üzereydi….yani büyükten saygı küçükten sevgi esirgenmezdi…

 

Öyle oynardıkki nallı,çelik çomak,kör ebe uzun eşek söbelemek A,b,C takımı olarak 3 takım çıkar adeta Tüm Çankırı bize kıpta ederdi..,

 

Şimdi ancak anılarda kaldı….

 

Siyonist Emperyalistler bu kültür örf ve adetlerimiz çözde aile kültür edep ve ahlakımızı bozdu herşey para menfaat yalan dolan adam kullanmak ve sahte dostluklala süslendi…Yani #Feto dengemizi herşeyimizi bozdu…

 

Ben Alibey Mahallesi Uzunyol caddesi No 42 deki evimi ve oradaki havayı çok özlemle özlüyorum.

 

Ölenlere Rahmet,Hastalara şifa dertlilere deva borçlulara eda Rabbim edep ve saygıdan ayırmasın.

 

#VakitDUAVakti….

Okumaya Devam Et

Kategorisiz

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

#Bişekilde ; ÇANKIRI GÜNDEMİ nın Konusu KENTSEL Dönüşüm TOKİ Konut Demiştik…

 

Çok geçmiş dönemlerde Şeker Fabrikası gelecekti Çimento fabrikası gekecekti ne oldu kimi kanatından kimi kuyruğundan kesti kuş olup uçtu gitti.

 

MKE Fabrikasının akıbetinin neler olacağının bizzat şahidiyim.Oda gitmişti Tuzlululardan Allah razı olsun.

 

Bizim topraklardan çölmek olmuyor.Çantaş Safir derken Salti ne oldu ikisinide Yabancılar çalıştırıyor yani paracıklar dışarı gidiyor…

 

Kent Meydanı için,Hastane için verdiğim mücadeleyi bir ben bilirim bir Allah bilir.Bitince çok güzel olacak.

 

Hastane çooook maliyetli oldu bitince oda güzel olacak.Çevre yolu derken Çankırı nın evladının ekmek yediği bir YAKIN KENT var oraya yakın ollsun diye 476 konut yapımı başladı o fabrikadamı gitsin Zaten Karatekin Hastanesi ne güzel çalışırken neyse şimdi sıkıntıda ha kapandı ha kapanacak bu YAKIN KENT demi kapansın…?

 

Ne acayip ZİHNİYET ne kadar ayıp Dedim ki 3 5 Bakan kuvvetinde Grup Başkan Vekili dedim herkes saldırdı varsın saldırsın kötümü oldu Baraj kötü mü oldu Korgun yolu Atom Karınca diyorum Hakkı beye yalan mı?

 

Yapraklı Sarıkaya köyü yandı bitti kül oldu koşduk uğraştık bir SEHVEN yüzünden ozamanın parasıyla 380 milyarım gitti daha daha nelerim gitti haklı feryadım yüzünden ömrüm heba oldu sonuç Partiden İHRAÇ oldum…

 

Adı KORAY Soyadı ERDOĞAN temelden gelmiş bir şeyler yapmak istiyor talihi yok ters zamanda geldi tüm ödenekler Deprem bölgesine gidiyor.Ken bile kolları ekibiyle sıvamış 476 konutun kule Vinçleri kurulmuş grobetonları atılmış bir şeyler yapmaya çalışıyor Alkışlamamız gerek ki devamı gelsin Hastane tam gaz her ikiside biter çünkü ZİHNİYET farkı var destek olamıyorsanız barı köstek olmayın bir çivi çakanın kölesi olurum.

 

Bu tenezzül treni olayı ÇANKIRI GÜNDEMİ ni taaa nerelere taşıdı emeği geçenlerden Allah razı olsun birlik olalım alamadıgımız hizmetleri bir bir alalım.

 

Bize yakışan bu bugün akranlarımız Eskimeyen Dostlar Gurubu diye adlandırdıgımız gurup Mehmet Ulusan Ve Gültekin Candan kardeşlerimizin organize ettiği program nedeniyle yenilerde yapılan güzellikler gezilecek bende onlara çok teşekkür ederim böyle güzel etkinliklerin artarak devam etmesi saglanmalı yapıcı olalım yıkıcı olmak bize yakışmaz

 

Lütfen Artık Allah rızası için Bizim Topragımızdanda Çölmek olsun…

 

Gölge etmeyin başka ihsan istemez.

 

#VakitBİRLİKVakti….

Okumaya Devam Et

Trend

Copyright © 2023. ivvo tarafından cankirigundem.com için tasarlandı