Bizimle iletişime geçin

Çankırı Güncel Haberler

Çankırı’da 4.5 büyüklüğünde deprem

Yayınlanan

üzerinde

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) alınan bilgilere göre, Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki deprem, saat 16.04’te gerçekleşti. Deprem, 7 kilometre derinlikte olup çevre il ve ilçelerde de hissedildi.

AFAD tarafından yapılan açıklamada, “Deprem sonrası, an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız” ifadeleri yer aldı.

Vali M. Fırat Taşolar ise yaptığı açıklamada, “Çankırılı hemşehrilerimize çok geçmiş olsun. Kurumlarımıza ulaşan herhangi bir olumsuz çağrı olmamıştır. Tarama çalışmalarımız devam etmektedir. Allah milletimizi tüm felaketlerden korusun” şeklinde konuştu.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankırı Güncel Haberler

Cumhurbaşkanımız Çankırı’ya Geliyor Uzun Süren Hasret Sona Eriyor

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 22 Mart Cuma günü Çankırı’ya geleceğini duyurdu.

Çankırı Ak Parti İl Başkanı Koray Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çankırı’da gerçekleştireceğini ziyaretin heyecanını kattığını belirtti. 22 Mart Cuma günü yapılacak büyük buluşmanın şehir için tarihi bir gün genişlediğini vurgulayan Başkan Erdoğan, saat 16.00’da Belediye Meydanı’nda hemşehrilerine hitap edecek olan Cumhurbaşkanının en iyi şekilde karşılanacağına inandığını söyledi.

Son olarak 9 yıl önce Çankırı’yı ​​ziyaret eden Cumhurbaşkanı’nın bu kez tekrar şehre gelmesinin büyük bir mutluluk olduğunu ifade eden Başkan Erdoğan, Çankırı halkının Cumhurbaşkanına olan sevgisinin çok büyük olduğunu ve bu sevginin her zaman coşkulu mitinglere yansıdığını belirtti. Tüm Çankırılı hemşehrilerini 22 Mart’ta Belediye Meydanına davet eden Başkan Erdoğan, bu buluşmanın muhteşem bir an ve onlara inandıkları sözlerine ekledi.

Okumaya Devam Et

Çankırı Güncel Haberler

Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium’da Şoför Esnafı ile iftar Programı’nda konuştu. Erdoğan konuşmasında, “Kamu çalışanlarımızın 10 Nisan 2024 tarihinde başlayacak Ramazan Bayramı öncesindeki bir buçuk günlük sürede idari izinli sayılacakları kararımızı kamuoyumuzda paylaşmak istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Kura törenimizle birlikte deprem bölgesinde teslim ettiğimiz afet konutu sayısı 76 bini aştı. Ardından yine canlı bağlantı ile 14 kilometrelik Arnavutköy-İstanbul Havalimanı yeni metro hattının hizmete açılış törenine iştirak ettik.

Böylece İstanbul’un toplam raylı sistem ağı uzunluğunu 362 kilometreye çıkardık. Son hattında devreye girmesiyle birlikte, İstanbul’un trafik çilesinin biraz daha azalacağı kanaatindeyim.

Akabinde Mamak’ta toplu açılış törenimiz vardı. Mamak Belediyesi ve bakanlıklarımızın ilçemize kazandırdığı toplam 62 kalem eser, hizmet ve projeyi resmen hizmeti açtık.

Okumaya Devam Et

Çankırı Güncel Haberler

Bir şekilde; ÇANKIRI GÜNDEMİ’nin en önemli ayaklarından biri, yakın kent için 10 bin konut, 30 fabrika ve 300 nüfus olacaktır. Ve işte, gelişen ÇANKIRI…

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

Okumaya Devam Et

Trend

Copyright © 2023. ivvo tarafından cankirigundem.com için tasarlandı