Bizimle iletişime geçin

Çankırı Kurumlar Haberleri

Çerkeş’te ‘yarı olimpik yüzme havuzu’ hizmete girdi

Yayınlanan

üzerinde

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın seçim vaadi olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun açılışı, bugün düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından, Çerkeş halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam eden açılış törenine, AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı ve birçok Çerkeşli vatandaş ile çocuk katıldı. Yüzme havuzunun açılışı dualar eşliğinde gerçekleşti.

Törende konuşan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, şu sözlere yer verdi:

“Değerli Çerkeşliler, geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın umudu sevgili gençler. 2023 yılında inşasına başladığımız Kapalı Yüzme Havuzumuzun bugün açılışını gerçekleştiriyoruz. Tesislerimiz, günlük spor ihtiyaçlarının yanı sıra, Çerkeş’in geleceğin yıldız yüzücüleri ve sporcularını yetiştireceği bir merkez olacak. Bu tesisin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum, çünkü yüzme sporunun Rıza Kayaalp gibi başarılı sporcular yetiştireceğine inanıyorum.

Bu tesis sayesinde artık Çerkeş’te yüzme bilmeyen kimse kalmayacak. Bugün burada çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluğu görmekten büyük gurur duyuyorum.

Sevgili gençler, tüm çalışmalarımız sizin için. Sizlere daha güzel, refah seviyesi yüksek ve yaşamaktan keyif alacağınız bir Çerkeş inşa etmek için çalışıyoruz. Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz ilçemize, gençlerimize ve değerli hemşehrilerimize hayırlı olsun. Bu tesisin yapımında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a, AK Parti Grup Başkan Vekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu’na ve AK Parti teşkilatımıza teşekkür ediyorum.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankırı Genel Haberler

Çankırı merkeze 1900 kişilik yeni cezaevi yapılacak

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan, yeni cezaevi ile ilgili açıklamada bulundu. Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan cezaevinin yıkılıp TOKİ yapılacağını ve ilimize ise 1500 kişi kapalı 400 kişi açık olmak üzere 1900 kişilik yeni cezaevi yapılacağı belirtildi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan İl Başkanı Erdoğan, “Söz verdik yapıyoruz. Riskli yapı olması nedeniyle boşaltılan Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevi yerine, Çankırı merkeze 1500 kişi kapasiteli L Tipi Kapalı ve 400 kişi kapasiteli açık olmak üzere toplam 1900 kişilik cezaevi, 2024 yatırım planına alınmıştır.

Ayrıca Kurşunlu ilçemize yapımı planlanan 1000 kişilik açık cezaevi yapımı da 2024 yatırım planına alınmıştır.

Çankırı Merkezde bulunan 57 bin m2’lik eski cezaevi yerine ise TOKİ aracılığı ile depreme dayanıklı sağlam konutlar inşa edeceğiz.

Çankırı’mıza hizmet için mesai harcayan Grup Başkanvekilimiz ve Çankırı Milletvekilimiz Sayın Emin Akbaşoğlu’na ve Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç’a teşekkür ediyorum.

Çankırı’mıza hayırlı olsun.” dedi.

Okumaya Devam Et

Çankırı Genel Haberler

Kız Meslek Lisesi Binası Güçlendirildi

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

Çankırı’da, Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bilinen Kız Meslek Lisesi’nin deprem güçlendirme ve onarım işlemleri başarıyla tamamlandı. Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İnşaat ve Emlak Hizmetleri birimi tarafından yürütülen çalışmalar, okulların fiziki yeterliliklerini artırmak, deprem riskine karşı güçlendirmek ve öğrenci ile çalışanların daha güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Şehit Erdem Öztürk MTAL’deki eğitim binasında yapılan tahkik çalışmaları sonucunda alınan veriler değerlendirilerek, okulun fiziki iyileştirme kararı alındı. 22 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilen deprem güçlendirme ve onarım ihalesi sonucunda, okul binasında yapılan çalışmalar KDV dahil 11.080.761,38 Türk Lirası maliyet ile tamamlandı. Fiziki iyileştirme çalışmaları kapsamında geçici kabul işlemleri de teknik elemanlar tarafından tamamlanarak, okul eğitim öğretime hazır hale getirildi. Bu önemli çalışma, öğrencilerin ve eğitim kadrosunun güvenli bir ortamda eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmelerine katkı sağlamaktadır.

Okumaya Devam Et

Trend

Copyright © 2023. ivvo tarafından cankirigundem.com için tasarlandı