Bizimle iletişime geçin

Çankırı Genel Haberler

Akbaşoğlu duyurdu, o baraj bitti

Yayınlanan

üzerinde

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak amacıyla faaliyet gösteriyor. DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla Kızlaryolu Barajı’nın gövde dolgusunun tamamlandığını duyurdu.

Kızlaryolu Barajı, temelden yüksekliği 91.5 metre, talvegden yüksekliği 76,5 metre olarak tasarlanmış olup, 114,82 hm3 depolama hacmine sahiptir. Baraj, 142 bin 460 dekar araziye can suyu sağlayacak, Çankırı ilinde 57 bin 260 dekar, Kastamonu ilinde 60 bin 645 dekar, Çorum ilinde ise 24 bin 555 dekar alanı sulayacaktır. Ayrıca, projenin enerji üretme kapasitesi ile yılda 15 GWh/yıl enerji sağlanacak.

DSİ Genel Müdürü Balta, projenin tamamlanmasıyla 22 bin kişiye istihdam alanı oluşturulacağını ve milli ekonomiye 360 milyon TL katkı sağlanacağını belirtti, projenin ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankırı Belediye Haberleri

Çankırı’da Yerel Seçim İçin Son Düzlük

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

31 Mart Yerel Seçimleri

Yüksek Seçim Kurulu’nda da son seçim hazırlıkları yapılıyor. Sandık başkanlarına teslim edilecek seçim araç ve gereçlerinden oluşan malzeme torbaları bugünden itibaren hazırlanmaya başlanacak. Torbalar, sandık kurulu başkanlarına 29 Mart Cuma günü teslim edilecek.

Türkiye, yerel yöneticilerini seçmek için 31 Mart 2024 Pazar günü sandık başına gitmeye hazırlanıyor.

Değerli Çankırı halkı ise bu seçimlerde bir hayli heyecanlı şekilde seçim gününü bekliyor. Seçim sonuçları itibariyle halkımıza inşallah daha güzel günler için seçilecek adaylarımız var. Gelin şehrimizin merakla beklediği 2 büyük siyasetçi adayımızı tanıyalım.

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve Ak Parti Çankırı 24. 25. 26. Dönem Milletvekilliği yapan Hüseyin Filiz,

MHP Çankırı Belediye Başkanlığı için İsmail Hakkı Esen’i aday gösterdi. Peki, MHP Çankırı Belediye Başkan adayı İsmail Hakkı Esen kimdir? İsmail Hakkı Esen kaç yaşında, nereli?

İsmail Hakkı Esen, Çankırı’da doğmuştur. 1988 yılında Çankırı Teknik Lisesi’nden mezun olmuştur. 1993 yılında 9 Eylül Üniversitesi’nden mezun olan İsmail Hakkı, aynı dönemde kendi otomotiv firmasında işletmecilik yapmaktadır. Ayrıca MHP Çankırı Belediyesi Meclis Üyesi, Grup Başkan Vekili ve Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini de sürdürmektedir. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde MHP’den Çankırı İli Belediye Başkan adayı olmuştur

Çankırı AK Parti Belediye Başkan adayı Hüseyin Filiz kimdir, kaç yaşında?

Hüseyin Filiz, 1958 yılında Çankırı’da doğdu. Ticari hayatına Çankırı’da başlayan Filiz, aynı şehirde faaliyetlerine devam etti. Tarım Makineleri Fabrikası kurarak iş hayatına adım attı. 1995 yılında Çelik Kapı Fabrikası’nı kurdu ve hem yurt içinde hem de yurtdışında birçok showroom açtı. Ayrıca traktör ve farklı markaların otomotiv bayiliklerini aldı. Ankara’da akaryakıt istasyonu işletmeciliği de yapmıştır. Konut inşaatları ile inşaat sektöründe de yer almıştır. Hüseyin Filiz, Filiz Tarım Makineleri A.Ş., Filiz Otomotiv Ticaret Limited Şirketi, Filiz Çelik Mamulleri Ticaret Limited Şirketi ve Filiz Tarım ve Hayvancılık Ticaret Limited Şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmektedir.
Ayrıca 24.25.26. Dönemde Çankırı Milletvekili olarak seçilmiştir.
Hüseyin Filiz, İngilizce’yi orta düzeyde bilmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.

Son günlerde vaatlerini ve yapmış olduğu icraatleri paylaşan adaylarımızın Allah yar ve yardımcısı olsun bütün adaylara başarılar dileriz.

Hüseyin Filiz beyfendinin vaatlerinden bir kare

 Mevcut başkan İsmail Hakkı Esen beyfendinin 4.500 bin kapasiteli yeni mezarlık alanından bir kare

 

Görüntüler örnek olup Filiz beyfendinin nice vaatleri ve geçtiğimiz dönem seçilmiş Esen beyfendinin nice çalışmaları bulunmaktadır saygılar sunar hayırlı ramazanlar dileriz.

Kaynakça ;

https://cankiri.bel.tr/upload/baskan/Ismail_Hakki_ESEN_Ozgecmis.pdf

https://tr.wikipedia.org/wiki/H%C3%BCseyin_Filiz

Okumaya Devam Et

Çankırı Genel Haberler

Çankırı merkeze 1900 kişilik yeni cezaevi yapılacak

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan, yeni cezaevi ile ilgili açıklamada bulundu. Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan cezaevinin yıkılıp TOKİ yapılacağını ve ilimize ise 1500 kişi kapalı 400 kişi açık olmak üzere 1900 kişilik yeni cezaevi yapılacağı belirtildi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan İl Başkanı Erdoğan, “Söz verdik yapıyoruz. Riskli yapı olması nedeniyle boşaltılan Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevi yerine, Çankırı merkeze 1500 kişi kapasiteli L Tipi Kapalı ve 400 kişi kapasiteli açık olmak üzere toplam 1900 kişilik cezaevi, 2024 yatırım planına alınmıştır.

Ayrıca Kurşunlu ilçemize yapımı planlanan 1000 kişilik açık cezaevi yapımı da 2024 yatırım planına alınmıştır.

Çankırı Merkezde bulunan 57 bin m2’lik eski cezaevi yerine ise TOKİ aracılığı ile depreme dayanıklı sağlam konutlar inşa edeceğiz.

Çankırı’mıza hizmet için mesai harcayan Grup Başkanvekilimiz ve Çankırı Milletvekilimiz Sayın Emin Akbaşoğlu’na ve Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç’a teşekkür ediyorum.

Çankırı’mıza hayırlı olsun.” dedi.

Okumaya Devam Et

Çankırı Genel Haberler

Kız Meslek Lisesi Binası Güçlendirildi

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

Çankırı’da, Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bilinen Kız Meslek Lisesi’nin deprem güçlendirme ve onarım işlemleri başarıyla tamamlandı. Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İnşaat ve Emlak Hizmetleri birimi tarafından yürütülen çalışmalar, okulların fiziki yeterliliklerini artırmak, deprem riskine karşı güçlendirmek ve öğrenci ile çalışanların daha güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Şehit Erdem Öztürk MTAL’deki eğitim binasında yapılan tahkik çalışmaları sonucunda alınan veriler değerlendirilerek, okulun fiziki iyileştirme kararı alındı. 22 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilen deprem güçlendirme ve onarım ihalesi sonucunda, okul binasında yapılan çalışmalar KDV dahil 11.080.761,38 Türk Lirası maliyet ile tamamlandı. Fiziki iyileştirme çalışmaları kapsamında geçici kabul işlemleri de teknik elemanlar tarafından tamamlanarak, okul eğitim öğretime hazır hale getirildi. Bu önemli çalışma, öğrencilerin ve eğitim kadrosunun güvenli bir ortamda eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmelerine katkı sağlamaktadır.

Okumaya Devam Et

Trend

Copyright © 2023. ivvo tarafından cankirigundem.com için tasarlandı